Gönüllü Çağrısı

Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneğinin Genç Gönüllülerini arıyor. Sizler de meme sağlığı farkındalığını yaymada bizimle birlikte çalışmak istiyorsanız. Gönüllü başvuru formumuzu doldurun ve aramıza katılın. Başvuru formumuzu doldurun ve aramıza katılın. https://goo.gl/forms/y4pPqtdU2XCVpGYv2

Genç Amazonlar Kimdir?

Meme Sağlığı Gönüllüleri 2014 yılında meme kanseri konusunda çalışmalar yürütmek amacıyla küçük bir ekip olarak yola çıkmıştır. 2016 yılı itibari ile Metastatik Meme Kanseri Derneği-Metamazon’un gönüllüleri olarak sivil toplumdaki yerini sağlamlaştırmıştır. Kendilerine Genç Amazonlar adını veren gönüllüler meme kanseri farkındalığını artırmak için çalışmalar yapmaktadır. Gençlerin meme sağlığı konusunda bilinçlenmesi ve bu alanda aktif yer alması amaçlarını taşır.

Genç Amazonlar- Meme Sağlığı Gönüllüleri, özellikle 18-30 yaş aralığındaki gençlerden oluşmakta, meme sağlığı ve farkındalığı eğitimleri alarak sahada aktif çalışmalar göstermektedir. Meme sağlığı gönüllüleri, halkın meme sağlığı farkındalığının artması için çalışmakta ve bu konuda faaliyet göstermektedir.

2014 yılından beri Meme Sağlığı Gönüllüleri (Genç Amazonlar) tarafından yürütülmekte olan “İş-Uğraş Terapileri”ni, hastanelerin günübirlik Onkoloji ünitelerde kemoterapi tedavisi görmekte olan hastalara yönelik olarak düzenlemektedir.  Pembe Mikrofon adıyla sokak röportajları yapıp halkın sağlık konusundaki bilgi ve farkındalığını artıran bir proje yürütülmektedir. Dernek amacı doğrultusunda projeler yazılmakta ve uygulanmaktadır. Her ay düzenli ücretsiz halk sağlığı eğitimleri ile halkın sağlık okuryazarlığını artırılmaktadır.

Sizler Ne Yapabilirsiniz?

Meme sağlığı gönüllülerinin oluşturduğu alt çalışma gruplarında yer alarak dernek faaliyetlerine destek olabilirsiniz. Alt çalışma gruplarımız:

* Sosyal Medya ve web içerik yönetimi

* Çeviri

* Grafik-Tasarım- Afiş

* Etkinlik- Organizasyon Sorumlulukları ve Duyurulması

* Proje Yazma

* Eğitim Programları Organizasyonları

* Broşür-Kitapçık- Yazılı materyal hazırlama (Dizgi, edit etme)

* Fotoğraf- video- görsel çalışmaları

Nasıl Başvururum?

Başvuru formumuzu doldurarak başvurabilirsiniz. Ayrıca sorularınız için gonullu@metamazon.com adresimizden veya www.metamazon.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.