Hakkımızda

BİZ KİMİZ

Toplumsal farkındalık, hasta ve hasta yakınlarını eğitmek, güçlendirmek ve her zaman kamu tarafından sağlanamayan desteklerin sağlanması için çalışmak” sağlık alanında çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının değişmeyen kuruluş amaçları arasında sayılmaktadır.

Bu alanda çalışan STK’lar aynı zamanda kanun koyucuların, “kanser hastaları topluluklarını”  ilgilendiren politikalarına yön verecek ve kamunun bu konulara daha duyarlı olmasını sağlayacak çalışmalar da üretirler.

Yıllardır, hepimiz Türkiye’de ve dünyada kanser yolculuğunda, meme kanseri olmanın yükünün farkında olup, bu yükle mücadele etmekteyiz. Ancak bu yolculukta metastaz olmanın ayrı ve ağır bir anlamı vardır. Meme kanserinde Metastatik Meme Kanseri (EVRE-IV) tanısı almış ve ya sonradan metastaz olmuş kişiler bu mücadelede farklı/özel tıbbi hizmete, psikolojik ve sosyal desteğe ihtiyaçları vardır.

2 yıldır ön hazırlıklarını gerçekleştirdiğimiz, Türkiye’deki İLK  ve TEK olma özelliği taşıyan METMAZON-“Metastatik Meme Kanseri Derneği” bu sorumluluklarının yanında,  Metastatik Meme Kanseri tanısı alan kadın ve erkek hastalara daha özel bir ilgi ve destek sağlamak üzere de kurulmuştur.

METAMAZON, hastalar; uzmanlar ve gönüllülerden oluşan değerli bir ekiple yasal olarak dernekleşmiş bulunmaktadır. Ulusal, bağımsız, kâr amacı gütmeyen, aynı zamanda Evre-IV ve ileri evre meme kanseri olarak bilinen Metastatik Meme Kanseri deneyimi yaşayan kadın ve erkeklerin “benzersiz kaygılarına” adanmış, tümü gönüllülerden oluşan ve  “hasta liderliği”nde ilerleyecek bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Çalışmalarını ulusal ve uluslararası platformlarda yürütmeye başlamıştır.

Bu  bağlamda kurumsal ve bireysel, herkese açık olacak bir kapımız olduğunu herkese duyurmak isteriz.

Siz de ‘UMUDUMUZA ORTAK OLUN’…

AMACIMIZ

Metamazon – Metastatik Meme Kanseri Derneği,  metastatik meme kanseri konusunda Türkiye de ilk ve tek dernek olup, metastatik meme kanseriyle yaşayan hastaların yaşam kalitelerinin ve umutlarının sürdürülebilirliğini artırmayı hedeflemektedir.

EKİBİMİZ

Canan Perdahlı
Yönetim Kurulu Başkanı
Gülşen Karagöz
Sekreter
Engin Oğuz Pişkin
Sayman
Dilek Adalmış
Üye